Erinevad arvuti turvalise kasutamise meetodid

     On palju erinevaid parameetre, mis võivad arvuti kasutamist muuta ohtlikuks, nii kasutaja rahakotti, arvuti tervise ja isiklikute andmete jaoks. Kõige ohtlikumaks ma peaksin viiruseid ja muud ohtlikut tarkvara, mida kasutaja võib kogemata oma arvutisse tuua. Viiruseid on mitu tüüpe, mõned teistest ohtlikumad kui teised. Nad võivad olla põhjuseks päris erinevatele ebameeldivatele olukordadele, lihtsast naljast, täielikku arvuti küpsemiseni. Aga kuidas ennast ja lähedasi arvutiviirustest kaitsta?

     Alustaks kasutajate koolitamisest. Iga arvuti kasutaja peaks saama infot selle kohta, missugused viirused on olemas, kust nad arvutisse saavad, mis kahju nad kaasa toovad, kuidast nendest lahti saada ja vältida nende arvutisse tungimist. Sellist koolitust võiksid anda vanemad oma lastele, õpetajad õpilastele, tööandjad oma töötajatele. On oluline teha arusaadavaks, et viirused ei ole nali ja neid peab käsitlema tõsiselt. Teadmisi peaks rakendama ka kindlate reeglitega, kus hoida paroole, isiklikku infot, mis äppe kaitseks kasutama. Kui inimene kasutab mingi firma arvuteid, peab tööandja anda kindla nimikirja reeglitest, et kogu ettevõte informatsioon ei satuks teiste kätte.

    Tehnoloogiast rääkidest, peab iga kasutaja või arvuti omanik alla laadima ja lubata tegevust kas või kõige lihtsamale antiviirusele, et olla kindel oma süsteemi turvalisuses. On palju erinevaid äppe, mis tegelevad viiruste otsimisega ning hävitamisega. Samas ka nendes peab olema kindel, kuna kahtlane antiviirus võib ise viirus olla.😕

Comments

Popular posts from this blog

Nimetame proffi ja käsitöölise erinevusi.

Projekti arendus- ja ärimudel